Par cepumiem. Auzu pārslu cepumiem.

Pat īsti nezinu, kā lai nodefinēju savas attiecības ar ēst gatavošanu. Neregulāras, spontānas, vieglprātīgas! Domāju par tādām ēst gatavošanām, kad patiesi ir vēlēšanās domāt, izmēģināt, sagaršot, kad jāgatavo nav tikai tāpēc, ka vēders pieprasa savu tiesu pārnākot no darba pēc pulksten septiņiem mājās. Šis ir par to, ka patiesi gribas pagatavot un ielikt skaistos traukos, un izmantot to sen neaiztikto, uz sienas āķīša uzkarināto, auduma virtuves cimdiņu. cep2Kopš bērnības ir divas receptes, ko atzīšu par savām līdz pēdējam- auzu pārslu cepumi un melnais kēkss.

Šoreiz par cepumiem. Par auzu pārslu cepumiem, kuri katru reizi cepot pēc vienas receptes, sanāk pilnīgi dažādi. Gluži tas pats, kas notiek, kad pēc vienas receptes divas dāmas gatavo kotletes, rosolu utt.  Neidziļināšos receptē, jo šis raksts ir vairāk par emocionālajām lietām, ko sniedz gatavošana.

Pats svarīgākais, kas ir gatavošanas procesā- paņemt pašam savu recepti. Recepti, kas allaž izmantota un dažādi izmēģināta no vecas, omes laika pavārgrāmatas, kuras vāki nobružāti, lapas nolietotas no vairākkārtīgas izmantošanas, bet uz kuras vāka joprojām graciozi gozējas dāma lokainiem matiem un kūkas šķīvi rokās. Vai arī atrodi savējo recepti, to, kuru vēlēsies atkārtot arī nākošajā reizē.

Šī bija tā retā reize, kad cepumi, neskatoties uz labo garšu, pēc skata  drīzāk atgādināja pankūciņas. Nu tādus cepumus, ko pēc skata laikam veikalā neņemtu. Tieši tāpēc tie ir tie gardie mājas cepumi, kuru recepti tagad uzrakstīt uz savas lapiņas, noglabāt savā mīļākajā pavārgrāmatā ( sākotnēji nopirku tikai dēļ ilustrācijām un papīra) un pašai nobružāt to no daudzkārtējas izmantošanas.

Un tad atkal paņemt savu “neglīto”cepumiņu un sajust labo garšu, solot sev, ka nedrīkst aizmirst tādu sirds ēst gatavošanu, bet realitātē nākamā reize būs labi ilgi jāpagaida.
1cep

Lai prieks gatavot un nobružāt recepšu lapas!

3 thoughts on “Par cepumiem. Auzu pārslu cepumiem.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s